Вперше! Телеконкурс «Найкраща патріотична телеробота»

Конкурс засновано у 2012 р.

Засновник: Туристична фірма «Феєрія» (Київ).

Порядок проведення, склад і правила роботи Журі, способи вшанування переможця визначає Засновник.
Офіційні відзнаки організатора ТФ «Відкрий Україну!» для переможця і призерів: Почесний Знак, Диплом.
Переможці конкурсу визначаються з числа телеробіт, поданих конкурсантами, та будь-яких інших телеробіт – за вибором Засновника Конкурсу.

Переможці-2012

Переможці:
Документальний фільм
«Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров»
Полтавська ОДТРК «Лтава»
Документальний фільм
«Служба Безпеки ОУН. “Зачинені двері”»
Загоруйко Віталій Володимирович (Київ)

Приз Туристичної фірми «Феєрія» для переможців: Туристична поїздка до Парижа.

Конкурсні телероботи-2012

• «Європровінція»

Документальний фільм (перша частина циклу). 27’; рос. 2011. Автор сценарію, режисер – Герешко Олександр Віталійович. Оператор – Дуда Володимир Федорович. Ведуча – Лазаревич Катерина Петрівна. Перший телепоказ: Закарпатська ОДТРК (Канал «Тиса-1»), липень 2011.
Когда в странах бывшего СССР вспоминают Закарпатье, то воспринимают его как, своего рода, что-то стоящее особняком. И не в политическом смысле, конечно, а в смысле чудом сохранившегося островка иного уклада жизни. Жизни среди сказочно красивой природы, жизни, несмотря на все тяготы, по-философски размеренной, спокойной, умеющей ценить маленькие радости. И что уж точно поражает приезжих – это удивительная толерантность ко всем и вся. Это особый дар закарпатцев – чувство терпимости к обычаям и нравам соседей и встречных. Кажется, приземлись тут марсиане, и закарпатец, почтенно сняв шляпу, поздороваясь, пройдёт своей дорогой, через пять минут забыв о происшествии.
А что ждать от людей, одно поколение которых, не выходя из дома, где родилось, становилось по очереди гражданами 6 (!) разных государств? От Австро-Венгрии, распавшейся в 1918 году, до Украины, которой сейчас принадлежит этот край. Край – перекрёсток европейских дорог. Край, сумевший сохранить первородный язык Руси и в то же время, имеющий богатую венгерскую историю. Край, где вас действительно дружелюбно встретят румыны, чехи, немцы, словаки, венгры, русины. Здесь всё необычно. И одновременно знакомо, так как вобрало в себя частицы множества разнообразных культур.
Первый фильм-путешествие по Закарпатью, который называется «Европровинция», впитал в себя эту неповторимую атмосферу. В каждом кадре чувствуется что-то недоговорённое, что-то влекущее, вызывающее желание приехать в этот край и на месте, самому разгадать его секреты. Единственная в Европе действующая водяная кузница в маленьком горном селе, у которой есть план по выпуску мотыг. Настоящий величественный европейский замок с леденящими кровь легендами.
Огромная долина с цветущими дикими нарциссами. Туманные Карпаты с их реликтовыми лесами. Горное озеро, возникшее из любви. Вот только некоторые темы этого фильма.
Качественные съёмки в высоком разрешении позволяют полностью окунуться в сказочную атмосферу Серебряной Земли, как прозвали путешественники Закарпатье. Динамично подобранный материал позволяет просмотреть на одном дыхании все 27 минут фильма. И после этого обязательно захочется продолжения. А оно, несомненно, будет.

• «Інший Чорнобиль»

Документальний фільм. 56’; мова героїв: укр., рос.; 2011. Виробник: Компанія «Інженер-сервіс» (Київ). Автор сценарiю та режиссер – Андрій Михайлик. Оператор – Олег Маловіцький. Композитор – Оксана Бут. Художник-постановник – Дмитро Виговський. Перший телепоказ: Телеканал ТВі, 12.02.2012.
Для абсолютної більшості землян, Чорнобиль – точка на планеті, звідки почалася нова епоха – доба приборкання гігантських рукотворних катастроф. Наша розповідь про інший Чорнобиль і чорнобилян. Саме так, чорнобилянами, іменують себе ті, для кого прадавня древлянська земля – це рідна домівка, так не очікувано і раптово залишена. Назавжди…

• «Валер’ян Підмогильний»

Документальний фільм. 30’; укр..; 2011. Телецикл «Розстріляне відродження». Виробник: МКЗК «Дніпропетровський телетеатр» (Дніпропетровськ). Автор сценарiю та режисер – Наталія Огородня. Оператори: Микола Огородній, Дмитро Пилипенко. Літературний консультант – Микола Петрович Чабан, заслужений журналіст України, письменник, краєзнавець, біограф В.Підмогильного, редактор газети «Зоря». Телепокази: ГТРК «Культура», 3,4.11.2011; Канал «Рада», 15-18.12 20
Фільм розповідає про життя та діяльність українського письменника Валер’яна Підмогильного.

• «Соловецькі в’язні з України. МИКОЛА ЗЕРОВ»

Документальний фільм. 60’; укр.; 2011. Телецикл «Соловецькі в’язні з України». Фільм перший: «Микола Зеров». Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарiю – Ольга Ніколенко. Режисери: Наталія Іванченко, Дмитро Стариков. Оператор – Дмитро Стариков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Диктор – Віталій Кашперський, заслужений артист України. Генеральний продюсер – Микола Ляпаненко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 29.04.2011.
Талановитий поет, перекладач, історик літератури, блискучий оратор і полеміст Микола Зеров помітно вирізняється серед багатого на творчі постаті літературного процесу 20-х років ХХ століття. Саме завдяки його перекладам заговорили українською поети стародавнього Риму і Еллади.
Він мріяв побороти невігластво, несмак і непрофесіоналізм у письменницькому середовищі.
Він сповідував майстерність класики і міг стати класиком своєї епохи. Але його спіткала доля покоління «розстріляного відродження»: Соловки і останній притулок у Карельських лісах Сандармоху.
Фільм грунтується на реальних фактах з життя і творчості Миколи Зерова. Авторська група побувала на Соловецьких островах – місці ув’язнення Зерова, в урочищі Сандармох (Карелія) – на місці розстрілу поета. У фільмі використано також зйомки, проведені на батьківщині Зерова у м. Зінькові, у Києві, де він навчався та працював у 20-30-х роках ХХ століття, та у Баришівці, де працював викладачем в соціально-економічному технікумі і де вперше зблизились поети-неокласики.
Фільм насичений документальними кадрами епохи 20-30-х років ХХ століття з фондів Центрального архіву кінофотофонодокументів ім.Г.Пшеничного, Державної архівної бібліотеки, документами з архівів служби Безпеки України. Документальної правди і емоційної сили додають спогади сучасників М.Зерова, відтворені акторами театру.
Фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров» – це значно більше, ніж грунтовна розповідь про життя і творчість репресованого поета і перекладача Миколи Зерова. Завдяки режисерським рішенням він створює образ епохи 20-30-х років ХХ століття і дає ключ до розуміння трагедії покоління «розстріляного відродження».
Документально обгрунтований, експресивно забарвлений, фільм мовою телепубліцистики і емоційним впливом сприяє утвердженню історичної пам’яті та національної свідомості українського суспільства.
У 2011 р. фільм удостоєний Першої премії у номінації «Професійне кіно» на МКФ «Дніпро-сінема».

• «Той, хто торував шлях (До 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки)»

Документальний фільм. 53’; укр.; 2012. Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарію – Людмила Ткаченко. Режисери: Дмитро Старіков, Наталія Іванченко. Оператор – Дмитро Старіков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 30.01.2012.
Він поповнив список «колонии образованных малороссиян» і тих, хто дуже хотів жити в Україні, але був на чужині з Україною в серці. Він був з тих благородних інтелігентів з провінції, чиї уми підживлювали і возвеличували столичне культурне середовище і чиї небайдужі серця не давали загубитися у столичній атмосфері боротьби за виживання непересічним особистостям. А ще він став одним із тих авторів, твори яких знають всі, не знаючи, хто насправді їх автор…
Усе це – про Євгена Гребінку, автора популярного в усьому світі романсу «Очи черные», видатного письменника української і російської літератури, перу якого належать понад 40 романів, повістей, оповідань, чимало нарисів, байок і ліричних поезій.
Чому ж успішний за життя талановитий поет і прозаїк Гребінка в наш час опинився на периферії суспільної уваги і відомий загалу здебільшого лише як поет-байкар з шкільного курсу літератури? Що допомагало інтелігенту з полтавської провінції не лише торувати власний творчий шлях, а ще й просувати в імперській літературній столиці українське слово? Як знайомство з Євгеном Гребінкою вплинуло на долю молодого Тараса Шевченка і чому розійшлися шляхи двох великих українців?
Відповіді на ці запитання автори фільму намагалися знайти, спираючись на архівні матеріали, літературну творчість письменника та його сучасників, залучаючи фахівців-експертів з Росії та України. Зйомки фільму відбувалися на місці колишнього родового маєтку Убєжище (нині с. Мар’янівка Гребінківського району), у стінах Ніжинської гімназії, де навчався Є.Гребінка (нині – Ніжинський педагогічний університет), у м. Санкт-Петербург, де письменник жив і працював останні 14 років.
У фільмі використані прижиттєві видання творів Є.Гребінки, а також літературні журнали й альманахи першої половини ХІХ століття, що зберігаються у фондах Бібліотеки Російської Академії наук м. Санкт-Петербурга та Всеросійського музею О.С.Пушкіна.
Фільм створений за сприяння Полтавської обласної ради та Полтавської облдержадміністрації в рамках обласної програми «Увічнення пам’яті видатних земляків».

• «Зосталася тільки надія...»

Телефільм. 26’; укр.; 2012. Виробник: Волинська ОДТРК (м. Луцьк). Автор сценарію – Ольга Вікторівна Сорочук. Режисер – Оксана Степанівна Шаблевська. Оператори: Валентин Олександрович Клімович, Василь Володимирович Марищук. Асистент оператора – Микола Петрович Дмитрук. Редактор – Ніна Петрівна Долінчук. Звукорежисер – Жанна Костянтинівна Брук. Монтаж – Алла Григорівна Доманська. Перший телепоказ: Волинська ОДТРК, Телеканал «Нова Волинь», 25.02.2012.
«Ні долі, ні волі у мене нема...» – це перша поетична сповідь світові про те, що на душі в маленької Лариси Косач. Таїнство очищення юного сумління геніальної у майбутньому Лесі Українки назавжди увінчало Лучеськ Древній. Витоки літературної діяльності поетеси взяли початок саме тут, на берегах Стиру.

• «Польська кров української групи»

Телефільм. 27’; укр.; 2012. Виробник: Волинська ОДТРК (м. Луцьк). Автор сценарію – Микола Федорович Генсецький. Режисер – Сергій Анатолійович Хижук. Оператор – Валерій Гурійович Фетисов. Асистент оператора – Микола Петрович Дмитрук. Редактор – Святослав Костянтинович Пирожко. Звукорежисер – Жанна Костянтинівна Брук. Монтаж – Олександр Сергійович Радчук. Перший телепоказ: Волинська ОДТРК, телеканал «Нова Волинь», 13.03.2011.
Він часто любив наголошувати, що він «кость од кости і кров від крови польської шляхти», але разом з тим вважав себе «в тисячу разів більшим українцем, ніж ті, хто нібито репрезентував тоді народ»…
Непростій, хоч і короткій долі видатного сина двох народів, політика і публіциста В’ячеслава Липинського, 130-річчя якого відзначила Україна, присвячена робота. Для волинян ця постать особлива: з родового маєтку в селі Затурці проліг шлях В.Липинського в історію, тут же знайшов він і вічний спочинок. Нині В.Липинський повертається…

• Триптих «Світочі Княжого міста»:
- «Закохана в небо» - «Кримський фоліант» - «Заповіт Княжому місту»

Телефільми. 29’, 26’, 23’; укр.; 2012. Виробник: Волинська ОДТРК (м. Луцьк). Автор сценарію та режисер – Марія Олексіївна Андрушко. Оператор – Валерій Гурійович Фетисов. Асистент оператора – Микола Петрович Дмитрук. Редактор – Ольга Володимирівна Куліш. Звукорежисер – Андрій Борисович Жирнов. Монтаж – Олександр Сергійович Радчук. Диктори: Дмитро Мельничук, Володимир Роса, Світлана Стасюк. Перший телепоказ: Волинська ОДТРК, Телеканал «Нова Волинь»,16.04.2012.
Княже місто Володимир-Волинський подарувало світу три зірки: вченого, ім'я якого нині носить Інститут сходознавства, співзасновника Академії Наук України, письменника, людину титанічних знань, яка знала шість десятків мов, – Агатангела Юхимовича Кримського; тричі доктора наук, астронома, чиїми розрахунками й крізь покоління послуговуються вчені різних континентів Землі, – Олену Іванівну Казімірчак-Полонську та археолога, історика, етнографа, автора унікального словника зниклих відомостей, видрукуваного у Вінніпезі, професора-енциклопедиста Олександра Миколайовича Цинкаловського.
Попри глибокий талант, їм судилось зазнати всіх трагедій ХХ століття. Їх щира відданість Україні довгий час замовчувалася. І все ж, це реальна історія...
Результатом телепошуку стало відкриття нових біографічних сторінок славетних українців.

• «Служба Безпеки ОУН. «Зачинені двері»»

Документальний фільм. 55’; укр.; 2012. Виробник: Загоруйко Віталій Володимирович (Київ). Автор сценарію та режисер – Віталій Загоруйко. Оператори: Андрій Медвєдєв, Андрій Турянський, Олег Возний. Композитор – Ярослав Одрин. Асистент режисера – Любомир Горбач. Диктори: Олег Хілінський, Віктор Власенко. Звукорежисер – Олександр Хархордін. Гример – Ольга Сало. Консультативна підтримка – Центр досліджень визвольного руху, Галузевий державний архів СБУ. Матеріально-технічна база: Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». Перший телепоказ: Телеканал TVi (Київ), 4.04.2012
Це – перша документальна стрічка про Службу Безпеки ОУН – один із найбільш професійних та засекречених підрозділів Організації Українських націоналістів. СБ залишила про себе мало інформації, зате багато чуток та пліток, стараннями простих людей та ворогів перетворених на жахливі та таємничі історії.
Багато документів, які свідчили про її діяльність, зникли в спецархівах, інші були знищені співробітниками СБ в останні хвилини свого життя. Переважна більшість дисертацій на цю тему – засекречені. Проте інтерес до цієї теми – безсумнівний.
Автор сценарію та режисер-постановник – Віталій Загоруйко, автор декількох десятків документальних фільмів та телевізійних передач. У фільмі беруть участь колишній співробітник СБ, зв’язкова УПА, охоронець Романа Шухевича.
Консультативну підтримку надали Центр досліджень визвольного руху та Галузевий державний архів СБУ. У зйомках фільму взяли участь близько 70 членів товариства «Пам'ять», залучалася авто- та бронетехніка, активно використовувалися піротехнічні ефекти. Зйомки відбувалися у музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», музеї-садибі Устияновичів (с. Вовків), інших місцях Львова та Львівської області.
Як вважають автор та організатори, відмінна риса фільму – неупередженість та історизм.

• «Євпаторіон-2011»

Телепрограма-дослідження. 12’; укр.; 2011. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автор сценарію – Катерина Василенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператор – Анатолій Василенко. Редактор – Олександр Андрущенко.
Члени мелітопольського історико-патріотичного товариства «Великий степ» відвідали Фестиваль античності «Євпаторіон», де шляхом дослідів та експериментів намагалися відтворити умови життя та праці скіфів, які населяли наш регіон тисячі років тому.

• «Інтерфольк»

Телещоденник Фестивалю національних культур «Інтерфольк». 18’; укр.; 2011. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автори сценарію: Катерина Василенко, Анатолій Василенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператор – Анатолій Василенко. Редактор – Олександр Андрущенко.
В Приазовському районі у 2011 році вперше був проведений Фестиваль мистецтв «Інтерфольк», під час якого учасники понад 20 національностей демонстрували глядачам свою культуру та її вплив на сучасне життя.

• «Аби пам’ятали»

Телевізійний сюжет. 7’; укр.; 2012. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автор сценарію – Олексій Напрієнко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператори: Олексій Напрієнко, Анатолій Василенко. Редактор – Олександр Андрущенко.
Неподалік від села Радоловка Приморського району знайшли місце масового поховання радянських солдат. Людські останки намагалися ідентифікувати та перепоховали з усіма належними християнськими та військовими почестями.

• «На Івана, на Купала»

Інформаційна телепрограма. 10’; укр.; 2010-2011. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автор сценарію – Юлія Тимошенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператори: Анатолій Василенко, Олексій Напрієнко. Редактор – Олександр Андрущенко.
Святкування прадавнього свята Івана-Купали із сучасними доповненнями.

• «Прорив лінії "Вотан"»

Телевізійний сюжет. 15’; укр.; 2011. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автори сценарію: Катерина Василенко, Юлія Тимошенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператори: Анатолій Напрієнко, Анатолій Василенко. Редактор – Олександр Андрущенко.
Неподалік села Мордвинівка Мелітопольського району пролягає лінія німецької оборони «Вотан», яку під час Великої Вітчизняної війни фашисти використовували з метою наступу на наші землі. Саме на цьому місці відбувалися запеклі бої. Радянські війська утримали наступ ворога та захистили весь південь Україні від коричневої чуми. Щороку, в День визволення Мелітопольського району, на цьому місці проводиться реконструкція тих історичних подій. Телевізійний сюжет, присвячений річниці звільнення Мелітопольського району від фашистських загарбників.

• «Відкриваю Україну!»

Телевізійна програма. 20’; укр; 2012. Виробник: Гребінська Ірина Анатоліївна (Вінниця). Автори сценарію: Ірина Гребінська, Андрій Вольберг. Режисер – Ірина Гребінська. Оператор – Анаїт Агабабова. Ведучі: Ірина Гребінська, Володимир Федорук. Диктор – Олена Андрюшина. Режисер монтажу – Славко Козак. Редактор – Тетяна Гребінська. Продюсери: Андрій Вольберг, Анатолій Гребінський.
З чого починається українське весілля? Звідки взявся гарбуз? І до чого тут макогін? Ви теж не знаєте?! Тоді будьте уважні! За двадцять хвилин наша програма ознайомить вас з повним курсом під назвою «Весілля по-українськи». Ми не відкриємо вам Америку, якщо ще раз повторимо, що наша українська нація багата на різноманітні звичаї та традиції. Весільні українські звичаї – це взагалі окрема історія, з якої ми і почнемо.
Сучасні наречені та батьки в передвесільних клопотах забувають розпитати у своїх бабусь та дідусів, як правильно організувати урочисту частину весілля. І дарма. Знайомитись з призначенням різних весільних атрибутів, фольклором, прикметами, забобонами, піснями – заняття корисне та цікаве. В нашій програмі ми спробуємо розібратися з українськими звичаями та традиціями і дати найголовніші поради, перевірені досвідом наших предків.

• «Зірка Полин»

Документально-публіцистичний фільм. 20’25’’; укр.; 2011. Фільм з авторського циклу «Резонанс». Виробник: КП ТРК «Рудана» (Кривий Ріг). Автор сценарію – Вікторія Сімкіна. Режисери: Сергій Ільченко, Павло Апанащенко. Оператор – Костянтин Сологуб. Ідея, організація зйомок – Ярослав Жилкін. Перший телепоказ: КП ТРК «Рудана», 26.04.2011.
«Зірка Полин» – телевізійний фільм з циклу соціальних програм «Резонанс». Основна сюжетна канва фільму – відеоспогади про найстрашнішу трагедію 20 сторіччя – Чорнобильську катастрофу. Зірка Полин залишила по собі гіркий слід надовго… Колись мальовничий край Прип'ять тепер живе за своїми законами…. Слава ліквідаторам наслідків аварії не повинна зникати…

• «Кривий Ріг – моє місто»

Публіцистичний фільм. 9’; укр.; 2012. Виробник: КП ТРК «Рудана» (Кривий Ріг). Автор сценарію – Анна Паукова. Режисер – Ярослав Логвіщук. Оператори ТРК «Рудана». Фільм підготовлений за сприяння Криворізької міської ради та міського голови Юрія Вілкула. Перший телепоказ: КП ТРК «Рудана», 2012
Презентаційний фільм, що представляє місто Кривий Ріг, його надзвичайний потенціал, унікальність, красу.
Пройшовши непростий шлях від поштової станції до найкрупнішого промислового центру Україну, Кривий Ріг сьогодні живе, розвивається, змінюється. При цьому мета органів місцевого самоврядування – красиве, чисте, комфортне місто, де головні герої – криворіжці. Металургійне, Інноваційне, Сучасне, Талановите, Особливе – МІСТО Кривий Ріг.

• «Меморіал»

Інформаційний сюжет програми «Місто». 7’; укр.; 2012. Виробник: КП ТРК «Рудана» (Кривий Ріг). Автор сценарію – Сергій Єременко. Режисер – Олександр Хорьков. Оператор – Руслан Басиров. Перший телепоказ: КП ТРК «Рудана», 18.05.2012.
Пам’ять про світлий подвиг солдатів Великої Вітчизняної війни повинна жити в серцях нащадків. Та, на жаль, чимало імен героїв загубилися в тенетах часу, чимало їхніх онуків не знають навіть місця поховання діда, прадіда. Сучасні Інтернет-можливості та активність небайдужих громадян можуть допомогти пролити світло на родинну історію, заповнити «білі плями». Пошукові сайти як промінь надії для нащадків, минуле та сучасне – у спеціальному сюжеті інформаційної програми «Місто».

• «Таємниця гірського ока»

Пізнавальна програма. 20’15’’; укр.; 2012. З циклу програм «Зелений БУМ» (102 передачі, 2008-2012). Виробник: Чернівецька ОДТРК. Автор сценарію – Галина Комерзан. Режисери: Олександра Баланецька, Тамара Шатілова. Оператор – Віталій Семенюк. Перший телепоказ: Чернівецька ОДТРК (Чернівці), 15.07.2012.
«Таємниця гірського ока» – програма з циклу «Зелений БУМ». Це – унікальний буковинський маршрут слідами легенд, древніх цивілізацій і вірувань. Ви поринете у світ на межі фантазії і реальності, побачите дивовижні пам’ятки природи, архітектури, історії, дізнаєтесь про представників місцевої фауни, відчуєте екстрім подорожі буковинськими Карпатами. «Зелений БУМ» допоможе вам пізнати Буковину невідому.

• «Дністровський каньйон – туристичне диво України»

Телефільм-мандрівка. 21’27’’; укр.; 2011. Виробник: Телекомпанія TV-4 (Тернопіль). Автор сценарiю – Оксана Габруська. Режиссер – Антон Іванюка. Оператори: Роман Савуляк, Володимир Луцишин. За сприяння: Лариси Римар, директора КП Тернопільської облради «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр». Перший телепоказ: Телекомпанія TV-4 (Тернопіль), листопад 2011.
Якщо вас приваблюють чудові краєвиди, кришталеві бризки водоспадів, солодкий присмак цілющих джерел… Якщо ви мрієте про середньовічні замки та фортеці… Якщо ваше тіло просить щонайменше середземноморського сонця… Вам – дорога на Тернопільщину.
Тернопільщина – край туристичний. На цьому наполягає місцева влада. Це підтверджують місцеві підприємці, які працюють у сфері туризму. У нашій області є багато місць, вартих уваги місцевого та іноземного туриста. Одне із семи природних чудес України, розташоване саме у нашій області. Дністровський каньйон особливо заслуговує на увагу українського та закордонного туриста. Це один із найбільших в Європі каньйонів, його загальна довжина 250 кілометрів. Дністровський каньйон чекає на Вас.
Головна мета фільму «Дністровський каньйон – туристичне диво України» – популяризувати відпочинкові тури вихідного дня на Тернопільщині. Це цікаво, повчально, недалеко, недорого, безпечно. Хто побуває тут хоч раз, обов’язково сюди повертається. Розповідь про туристичну Тернопільщину у два десятки хвилин не вмістиш. Як і не зумієте побачити всі багатства краю за одну подорож – це і неможливо, і недоречно. Сюди захочеться повернутися ще і ще. Приїжджайте, подивіться, розкажіть іншим, і повірте: ВИ НЕ ПОШКОДУЄТЕ!
Фільм виготовлений в рамках проекту «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський каньйон».
Фільм знято за підтримки Тернопільської облради та Держфонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.

• «Человечность»

Игровое кино. 11’; рус.; 2012. Производитель: Творческое объединение «Толиман». Автор сценария – Екатерина Кордикова. Режиссёр – Павел Когут. Оператор – Евгений Жемков. Второй оператор – Сергей Тонкошкур. Композитор – Максим Устинов. Компьютерная графика, спецэффекты – Сергей Осповат. Первый телепоказ: Телеканал ГТРК «Севастополь», г. Севастополь, 09.05.2012.
Короткометражный игровой фильм «Человечность».
Врач, ветеран Великой Отечественной войны рассказывает одно из своих воспоминаний о войне: Настя, не успев закончить медицинский ВУЗ, обманом попадает на службу в прифронтовой военный сортировочный госпиталь с целью помогать людям и этим хоть как-то повлиять на ход войны. Однако, на войне как на войне. Отряд пехоты Вермахта прорывает окружение Красной армии, попадает в тыл фронта, и в попытках скрыться от преследования, наталкивается на прифронтовой госпиталь, в который прибыла на службу Настя. Немецкие солдаты решают не оставлять свидетелей своего местонахождения.
События рассказа происходят недалеко от линии фронта весной 1943 года.

• «Обери життя»

Публіцистична програма. 13’; укр.; 2012. Виробник: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”». Автор сценарію – Людмила Дмитрівна Дишленко. Оператор – Ігор Миколайович Ведров. Перший телепоказ: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”», Телеканал ВДТ, 05.07.2012.
Стрільба з луків, метання списів, фехтування, бій навкулачки, розвиваючі ігри та веселі змагання, а ще – ночівля в наметі, купання в річці і справжня козацька каша. Літнє оздоровлення на природі залишило незабутні враження у вихованців Гніваньської школи Бойового гопака.

• «Шукаємо Таланти!»

Культурно-мистецька передача. 34’; укр., рос.; 2012. Цикл телепередач «Шукаємо Таланти!» (25 програм, 2012). Виробник: ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» (Луцьк). Автор сценарію – Діана Коротєєва. Режисер – Світлана Цика. Оператори: Микола Гусар, Неля Прокопчук, Олександр Ватащук. Асистент режисера монтажу – Андрій Мельничук. Перший телепоказ: ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» (м.Луцьк), 25.08.2012.
«Шукаємо таланти!» - телевізійна передача, спрямована на пошуки талановитих людей, які мають бажання заявити про свої здібності та продемонструвати їх в ефірі нашого телеканалу.

• «Дети войны»

Публицистическая программа. 5’; рус.; 2012. Телецикл «Дети войны» (16 программ, 2012). Производитель: ООО «Черноморская телерадиокомпания» (Симферополь). Автор сценария – Катерина Радуга. Оператор – Геннадий Гулямов. Первый телепоказ: «Черноморская телерадиокомпания» (г. Симферополь), 19.04.2012.
Детство, опаленное взрывами, голодом и борьбой за жизнь... За жизнь, искалеченную войной. Свидетели и жертвы Великой Отечественной. Они своими глазами видели то, что мы знаем только по книгам и кинохроникам. Маленькие радости и большое горе – в рассказах детей войны.

• «Была война... Вторжение»

Воєнно-історичний документальний фільм. 33’; рос.; 2011. Трилогія «Была война» (фільми: «Вторжение», «Оккупация», «Освобождение»). Виробники: ТРО «Маріупольське телебачення», Молодіжна організація Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча. Автор сценарію – Ірина Дудіна. Режисери монтажу: Андрій Маранди, Павло Гома, Олександр Кузмінський. Оператори: Євген Ткаченко, Дмитро Бурмістров, Михайло Ребристий, Ігор Войнов. За участі: Ветерани Великої Вітчизняної війни: Н.А. Демченко, Г.А. Мірошниченко, І. С. Смик, А.П. Галанні; члени Молодіжної організації ММК ім. Ілліча: Віталій Лопаткін, Андрій Стерелець. Перший телепоказ: ТРО «Маріупольське телебачення» (м. Маріуполь), 18.06.2011.
Перша частина трилогії розповідає про те, за яких обставин гітлерівськими загарбниками було окуповане місто Маріуполь.
Як діяли радянські керівники під час окупації. Як поводили себе в цю мить рядові бійці та пересічні мешканці міста.

• «Підземна пастка. Міфи війни»

Документально-історичний фільм. 31’; рос.; 2012. Історичний проект Андрія Красножона (10 серій, 2012). Виробник: Телекомпанія «АТВ при Одеській Національній академії зв’язку ім. О.С. Попова» (Одеса). Автор сценарію та режисер – Андрій Красножон. Оператор – Костянтин Кустов. Актор реконструкції – Євген Кателян. Перший телепоказ: ТК «АТВ при Одеській Національній академії зв’язку ім. О.С. Попова», м. Одеса, 09.05.2012.
Фільм присвячений розслідуванню подій, що пов’язані із трагічною загибеллю радянського загону, який розташовувався в одеських катакомбах в 41-42 рр.

• «Я это сделать должен»

Історично-публіцистична программа. 25’; рос.; 2010. Виробник: ТРК «Іллічівське телебачення-3». Автор сценарію та режисер – Оксана Загорулько. Оператор – Володимир Кунянський. Монтаж – Олександр Додонов. Перший телепоказ: ТРК «Іллічівське телебачення-3» (м. Іллічівськ, Одеська обл.), 04.2010.
Розповідь про те, як влітку 1986 року в піонертаборі «Чайка» Іллічівського морського торговельного порту відпочивали «чорнобильські» діти, евакуйовані з зони зараження.

• «Усупереч забуттю»

Програма. 10’; укр.; 2011. Виробник: Івано-Франківське ОТБ «Галичина». Автор сценарію та журналіст – Ярослав Гнесь. Режисер – Володимир Кукуруза. Оператор – Василь Ганущак. Актор – Станіслав Білий. Монтажер – Андрій Одиноков. Комп'ютерна графіка – Станіслав Ігнатюк.
Є у світі один народ, який не має власної держави, який розчинився серед інших етносів, майже втратив рідну мову і який, здається, на межі зникнення. Це — караїми.

• «Ми тремтіли за цю землю…»

Документально-публіцистичний фільм. 24’; укр., рос.; 2008. Цикл документальних фільмів, присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни: «Переможці» (3 серії по 15 хв., 2007), «Ми тремтіли за цю землю…» (2008), «Последний герой» (2011). Виробник: Соколенко Світлана Вікторівна. Автор сценарію та режисер – Світлана Соколенко. Оператор – Юрій Романюк. Редактор – Олександр Соколенко. Перший телепоказ: ТРК «Студія 1+1», програма «Документ +»; 14.06.2008.
У часи Великої Вітчизняної війни Валентина Філіповська потрапила до розвідзагону. На рахунку 12-літньої дівчинки багато виконаних складних бойових завдань, таких як підрив мосту у Бородянці, підрив аеродрому у Гостомелі. У мирні часи, доля принесла їй випробування – це випробування стало найскладнішим у її житті.

• «Последний герой»

Документально-публицистический фильм. 48’; рус.; 2011. Цикл документальных фильмов, посвященный ветеранам Великой Отечественной войны: «Переможці» (3 серии по 15 мин., 2007), «Ми тремтіли за цю землю…» (2008), «Последний герой» (2011). Производители: Соколенко Светлана Викторовна, Ковальчук Алла Владимирова. Автор сценария и режиссер – Светлана Соколенко. Операторы: Ярослав Бендерук, Валерий Гомон. Ведущий и редактор – Соколенко Александр Герольдович, автор книги «Ворзельское подполье». Продюсер – Ковальчук Алла Владимировна, секретарь Ворзельского поселкового совета. Консультатнты: Коньков Василий Алексеевич, председатель комиссии по делам бывших партизан ВОВ при Верховной Раде Украины; Рымарь Владимир Федорович, ответственный секретарь комиссии по делам бывших партизан ВОВ при Верховной Раде Украины; Терехов Владимир Ефимович, участник Ворзельского подполья и партизанского движения Киевщины.
Когда началась Великая Отечественная война, 14-летние мальчишки, жители поселка Ворзель, объединившись, создали подпольную группу. Ими руководил их же ровесник Виктор Нацевич. В 1943 году, перед приходом советских войск, ими был разбит отряд власовцев, который имел задание уничтожить 4 населенных пункта.
На III Международном кинофестивале «Люди и корабли» (Киев, 2011) фильм получил 2-ое место в номинации «Лучший фильм о войне» и Специальный приз от Государственной службы по вопросам инвалидов и ветеранов Украины за лучший фильм КФ «Люди и корабли» в номинации «Лучший фильм о войне».

• «Живий засів»

Телефільм. 25’; укр.; 2012. Виробник: ДКП ТРК «Ніжинське телебачення», Віктор Абузяров. Автор сценарію та режисер – Віктор Абузяров. Оператори: Сергій Ковальов, Вячеслав Ковальов, Юрій Стаховський, Анатолій Тарасенко. Відеоінженер – Олександр Давиденко. Перший телепоказ: ТРК «Ніжинське телебачення» (м. Ніжин), 03.2012.
Героїчний портрет людини, яка пройшла всі пекельні табори сталінізму та гітлеризму і вижила, і зберегла вільну душу поета. І все це на фоні галаганівських меценатських засівів, які залишились в селі Сокиринці на Срібнянщині...
На запитання журналіста нашому герою, чи давно у нього захоплення поезією, Микола Харченко відповідає в кадрі, що ще з шкільних років.
Так, він мріяв бути поетом, мав намір отримати вищу освіту, але йому не судилося з багатьох причин. А писати вірші він не кинув... і пробував, чи і він що-небудь може таке, як люди.
А люди – це Данте, Шекспір, Байрон, Пушкін...
Микола Харченко – останній з когорти велетнів духу, який зв’язаний ментально з епохою Українського Відродження 20-30-х років минулого століття.
По силі почуттів, по експресії поетичних образів, по трагізму і глибині думки, по ратній мужності – це справжній воїн звитяги і водночас мислитель-філософ. Він невичерпний, як усяке явище культури.

• «Народна війна»

Телепередача. 32’’; укр., рос.; 2011. Виробник: Сумська ОДТРК. Автор сценарiю – Лариса Якубенко. Режиссер – Руслан Ніколенко. Оператори: Олександр Новожон, Сергій Лазаренко, Андрій Геращенко. Перший телепоказ: Сумська ОДТРК (м.Суми), 10.10.2011.
Під час Великої Вітчизняної війни на території північних районів Сумщини та прилеглих Росії і Білорусі був утворений так званий Партизанський край. Уже влітку 1942 року тут діяло понад 18 тисяч партизанів. Одне тільки Сумське партизанське з’єднання під командуванням Ковпака та Руднєва нараховувало 1200 бійців. Серед тих, хто пройшов з Ковпаком понад тисячі кілометрів від Путивля до Карпат, а потім ціною неймовірних зусиль і втрат проривався через вороже кільце, була і родина Голуб, і партизанська медсестра Марія Деркач, і легендарний командир Глухівського загону Петро Кульбака – людина зі сталевою волею й непохитною вірою в перемогу. Із 350 бійців на рідну Глухівщину повернулося тільки 120. Із партизанської родини Голубів п’ятеро поклали свої голови, захищаючи рідну Глухівщину від окупантів. Зустріли Перемогу тільки троє. «Народна війна» – це долі людей скрізь призму воєнного лихоліття.

• «17-й день сентября»

Документальний фільм. 30’; рос.; 2012. Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Токовенко Андрій Віталійович. Режиссер та оператор – Шульгін Олександр Львович. Художник-постановник – Кісса Едуард Валерійович. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м. Бердянськ), 16.09.2012.
До Дня міста. Про події вересня 1943 року, про те, як проходило звільнення Бердянська від німецько-фашистських загарбників розповідається у спеціальному проекті Телеканалу «Юг» – «17-й день сентября». У фільмі показано місця, де проходила висадка десанту, місця страти жителів міста, опубліковані маловідомі факти визвольної операції та свідчення очевидців. Глядач побачить кадри справжньої військової хроніки, знятої в місті до, в період та після окупації.

• «Велика історія маленького міста. 150 років Бердянську»

Документальний фільм. 24’; укр.; 2012. Програма з циклу «Велика історія маленького міста» (6 програм; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Іванченко Оксана Миколаївна. Режиссер – Шульгін Олександр Львович. Оператор – Підручний Володимир Володимирович. Художник-постановник – Корсун Володимир Володимирович. Науковий консультант – Людмила Ноздріна, директор Бердянського краєзнавчого музею. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 04.09.2012.
«Велика історія маленького міста» – це серія документальних кінофільмів, у яких автори намагаються показати власний бердянський часопис, пригадують героїв, які відбудовували наново зруйнований післявоєнний Бердянськ, піднімали промисловість, вболіваючи за наше з вами «світле» сьогодні. Адже бердянцям є чим пишатися. За радянських часів у нашому місті працювали заводи-гіганти, продукція яких використовувалася як на широких теренах Радянського Союзу, так і за його межами. І дуже хочеться, щоб на чорно-білих кадрах архівного відео багато хто впізнав себе молодими портовиками, кабельниками, рибалками – людьми праці, відданими рідному місту.

• «Довкола себе»

Журналістські розслідування. 9’; укр.; 2012. Програма щотижневого циклу «Довкола себе» (20 програм; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю та режисер – Старушко Сергій Олександрович. Оператор – Кириленко Анатолій Анатолійович. Художник-постановник – Кісса Едуард Валерійович. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 01.06.2012.
«Довкола себе» – це соціальний проект ТРК «Юг», який має за мету висвітлення екологічних проблем регіону. Команда «Довкола себе» піднімає актуальні проблеми благоустрою і озеленення міських територій, забруднення довкілля стихійними звалищами побутових відходів, додержання природоохоронного законодавства в зонах рекреації тощо.

• «Есть только миг...»

Поетична замальовка. 2’35’’; рос., укр.; 2012. Програма з циклу «Есть только миг...» (42 програми; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю та режисер – Русакова Юлія Валеріївна. Оператор – Волик Сергій Едуардович. Художник-постановник – Кісса Едуард Валерійович. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 21.05.2012.
Програма покликана представити глядачеві творчість самобутніх поетів – як дітей, так і дорослих – міст Бердянська, Приморська та Бердянського і Приморського районів. У віршах – запитання і відповіді, думки та міркування на актуальні для жителів теми, патріотичні почуття і просто думки про любов та життя.

• «Эпоха металла»

Науково-популярна передача. 21’; рос.; 2011. Програма з циклу «Місце в історії. Крізь століття» (7 програм; 2011). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Токовенко Андрій Віталійович. Режисер та оператор – Шульгін Олександр Львович. Художник-постановник – Корсун Володимир Володимирович. Наукові консультанти: Мурзін В'ячеслав Юрійович, доктор історичних наук, професор, лауреат Державної премії; Папанова Валентина Анатоліївна, кандидат історичних наук, завідуюча археологічною лабораторією БДПУ. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 15.10.2011.
Вперше на бердянському телебаченні зроблена спроба розповісти про історію рідного краю до заснування міста: від найдавніших – доісторичних – часів до моменту споруди морської пристані біля Бердянської коси.
«Місце в історії. Крізь століття» – це науково популярний цикл телевізійних передач. Кожен випуск (серія) присвячений окремому історичному періоду, події або значимому відкриттю в історії Північного Приазов'я, пов'язаним з територією сучасного Бердянська та його околиць.
У роботі над проектом задіяні провідні українські вчені-археологи, історики, професійні краєзнавці та любителі-ентузіасти; використаний багатий документальний і фактичний матеріал, що зберігається в музеях Бердянська, Приморська, Запоріжжя, Миколаївської області, Києва, Санкт-Петербурга.

• «Время мечтать»

Документальный очерк. 6’; рус.; 2011. Производитель: Продюсер – Алексей Александров (Севастополь). Автор сценария – Алексей Александров. Режиссеры: Алексей Александров, Максим Мошкин. Оператор – Павел Когут. Специалист по монтажу и графическому оформлению – Максим Мошкин. Координатор проекта – Елизавета Баландина. Продюсер – Алексей Александров.
Самой молодой из районов в Севастополе – Гагаринский.
Это малая родина, это дом, место постоянного обитания более чем 100 000 человек. По меркам Украины – это не многочисленно, но далеко не каждый район страны сможет похвастаться таким количеством международных и всеукраинских событий каждый год. Сейчас он лидирует в регионе по количеству инвестиций в его экономику, количеству культурных событий и визитам высокопоставленных гостей.
Жизнь малой родины глазами детей, учителей, заслуженных ветеранов, руководителей Гагаринского района и многих других.
Что было, что есть и к чему стремятся! Обо всей жизни малой родины за шесть минут экранного времени!

• «Севастопольский морской рыбный порт»

Презентационный ролик. 4’30’’; рус.; 2011. Производитель: Продюсер – Алексей Александров (Севастополь). Автор сценария – Алексей Александров. Режиссеры: Алексей Александров, Максим Мошкин. Оператор – Павел Когут. Специалист по монтажу и графическому оформлению – Максим Мошкин. Координатор проекта – Елизавета Баландина. Продюсер – Алексей Александров.
Один из крупных портов Украины – Севастопольский морской рыбный порт (СМРП). В последние годы это предприятие получает инвестиции и субвенции на развитие своих производственных мощностей.
Европа, Азия, Африка, Америка – вот континенты, на которых расположены реальные и стратегические партнёры СМРП.
Ролик знакомит потенциальных инвесторов с возможностями порта, которые даровала природа и смогли создать сотрудники предприятия. Ёмкая, лаконичная презентация открывает Украину иностранным партнёрам и создает благоприятный имидж стране.

• «Партія з депутатом»

Прямий ефір, інтерв'ю. 28’; укр., рос.; 2012. Цикл програм «Партія з депутатом» (20 програм, з 29.03.2011). Виробник: ТРА «Новий Чернігів». Автор сценарію та ведуча – Надія Шатун. Режисери: Олександр Бойправ, Костянтин Сіліченко. Оператори: Сергій Бутько, Дмитро Дриганов, В'ячеслав Скрипник, Сергій Ломоса. Випусковий редактор – Віктор Шавкун. Керівник проекту – Ольга Капустян, генеральний директор ТРА «Новий Чернігів».
«Партія з депутатом» – це інтерв'ю у прямому ефірі. За шахову дошку журналіст запрошує депутатів різних рівнів. Програма передбачає нетрадиційне спілкування: менше про політику, більше про життя, людину, її погляди та становлення. Погляд на політика не як на політичну фігуру, а як на звичайну людину.
В оформленні використовується шахова дошка, а в запитаннях та рубриках – шахова термінологія.
Обов'язкові рубрики.
– «Перший хід»: про похід у політику та політичних союзників. Найбільше депутати хвилюються перед сеансом одночасної гри: у прямому ефірі телеглядачі можуть поставити несподівані запитання.
– «Хід конем»: доленосне рішення у житті. Твоя королева чи король (в залежності від статі учасника): про родину чи партійного лідера.
– «Бліц-гра»: короткі запитання та відповіді.
У рамках проекту вже підготовлено 20 програм. Серед учасників – представники міської ради від різних політичних партій, депутати обласної ради та народні депутати. Серед відомих особистостей – Наталія Королевська, Анатолій Гриценко.

• «Чернігів»

Фільм. 28’; укр. (інші версії: рос., англ., нім.); 2012. Виробник: ТРА «Новий Чернігів». Автор сценарію – Світлана Шеремет. Режисер – Костянтин Сіліченко. Оператор – Сергій Ломоса. Редактор – Ірина Садчикова. Дизайнер – Світлана Сухорученкова. Керівник проекту – Ольга Капустян, генеральний директор ТРА «Новий Чернігів». Перший телепоказ: Телеканал «Новий Чернігів», 2012 р.
Чернігів... Одне із стародавніх міст Європи та України, історія якого нараховує більше 1300 років.
Ви спуститесь під землю і підніметесь ближче до небес... Пошукаєте 13-ту гармату на історичному Валу... Дізнаєтесь таємницю «Будинку Мазепи»... Перевірите існування привидів у підземних печерах... Торкнетесь каменю виконання бажань... Особисто побачите знамениті чернігівські храми домонгольського періоду...
Ласкаво просимо у відеоподорож Черніговом!
Фільм озвучено 4 мовами, слайд-шоу, авторський дизайн, оригінальна упаковка – для туристів, гостей міста та всіх, хто цікавиться історією.

Засновник телеконкурсу

www.feerie.com.ua