Коментарі


Руслана Броновицька

Броновицька
Руслана Петрівна

2009

Броновицька Руслана Петрівна, менеджер зовнішніх зв’язків ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго» (Рівне)

Телефестиваль «Відкрий Україну!» – один з небагатьох телевізійних конкурсів, який відкриває не лише сторінки нашої історії та забуті чи незнані імена видатних українців, а й імена молодих, талановитих авторів, режисерів, операторів.

Я, вперше взявши участь у цьому фестивалі, зрозуміла, що відкрила себе ж собі. Адже місцевим телевиробникам часто не вистачає оцінки їх роботи професіоналами, а відтак, і впевненості у собі.

Життєві обставини склалися так, що я вже майже рік не працюю на телебаченні. Те, що раніше було моєю роботою, нині перетворилось на захоплення. Я й досі знімаю фільми, бо маю що сказати людям. Сподіваюся, своєю конкурсною роботою – відеофільмом «Із дому додому»* – мені вдасться відкрити Україні ім’я незвичайного сучасника. Він навіть не один з багатьох. Він такий – один.

(Коментар до конкурсної телероботи: «Із дому додому»; 4-й ТФ «Відкрий Україну!», 2010)
*Відеофільм «ІЗ ДОМУ ДОДОМУ» (Броновицька Руслана Петрівна; Рівне)
3 місце у конкурсі: «Європейський приз: «За відданість європейським цінностям та ідеям європейської інтеграції»

2008

Броновицька Руслана Петрівна, редактор інформаційних програм ТРК «Рівне 1», автор сценарію і режисер програм

Програма «Дитячі новини Рівного»* народилася як ідея: а давайте на Новий рік зробимо дитячу програму у вигляді справжнього випуску наших «Рівненських новин». Скажемо, що батьки пішли купувати дітям подарунки, а діти працівників телеканалу вирішили самі взятися за справу. Переконувати довелося дуже довго, бо треба було, щоб допомогли журналісти, які працюють у реальних новинах. І я їх переконала, і ми зробили: організували всіх дітей – вони самі вели програму, начитували тексти, сиділи на монтажі, дивилися, як це робиться…

Головне, що мою роботу оцінили – не моє начальство грошима та добрим словом, навіть не глядач – для мене він теж дуже важливий, – а оцінили професіонали. Для мене це надзвичайно приємно! Та хочу зауважити, що жодну свою роботу я ніколи не робила для конкурсів. Ці програми були зроблені для глядача, для нашого ефіру.

(З виступу на церемонії вшанування переможців конкурсної програми 3-го ТФ «Відкрий Україну!», 2008)
*Інформаційна програма «ДИТЯЧІ НОВИНИ РІВНОГО» (ТРК «Рівне 1»)
1 місце у Телеконкурсі «Світ дитинства: Програми для дітей»
* * *

«7 чудес Рівненщини»* – це наш проект, спільний із Видавничим домом «ОГО». Там кожна програма – їх аж сім! – класна: вибрані цікаві об’єкти – є про що розповідати і є що показувати.

Я люблю свої роботи і намагаюсь їх так зробити, щоб всім було цікаво. На фестивалі «Калинові острови» відзначили програму «Поле Берестейської битви», а зараз ми подали на конкурс «Поліську вузькоколійку…».

Звичайно, важко змагатися з великими каналами, бо, наприклад, щоб поїхали знімати ту саму поліську вузькоколійку – до неї доїхати як до Києва: дороги страшні, машина поламалася... Їдеш, а в тебе лише один день, щоб зняти цю програму, тому що в понеділок вона вже має бути в ефірі. Якщо центральні телеканали можуть дозволити собі мати автора сценарію, режисера, режисера монтажу – повну творчу й технічну групу – то у нас такої можливості немає. Доводиться бути і автором, і ведучим, і режисером, і монтажером, і ледь не оператором (це єдине, чого я не вмію). Але творчий потенціал є в кожної телекомпанії. Не можна говорити, що в Києві працюють люди талановиті, а в регіонах – ні. У регіонах, навпаки, є поле для творчості. Якщо хочеш щось зробити для душі, ти це зробиш. А в Києві тебе обмежують, бо є певні формати, інші фактори. У регіональних телекомпаніях цього немає, там справді – свобода творчості.

(З виступу на церемонії вшанування переможців конкурсної програми 3-го ТФ «Відкрий Україну!», 2008)
*Документальний фільм «СІМ ЧУДЕС РІВНЕНЩИНИ. ПОЛІСЬКА ВУЗЬКОКОЛІЙКА – 106 КІЛОМЕТРІВ КАЗКИ»
3 місце у Телеконкурсі «Села України»