5-й Телеконкурс «Найкраща робота про музичну культуру України»

Конкурс засновано у 2007 р.
Засновник: Телеканал М1 / ЗАТ «ТелеОдин» (Київ).

Порядок проведення, склад і правила роботи Журі, способи вшанування переможця визначає Засновник.
Офіційні відзнаки організатора ТФ «Відкрий Україну!» для переможця і призерів: Почесний Знак, Диплом.
Переможці конкурсу визначаються з числа телеробіт, поданих конкурсантами, та будь-яких інших телеробіт – за вибором Засновника Конкурсу.

Переможці-2012

Переможець: Публіцистична програма
«Народні перлинки з бабусиної скриньки»
Вінницька ОДТРК «Вінтера»

Конкурсні телероботи-2012

• «Східно-Західне Співзвуччя»

Телевізійний фільм. 27’; укр. (мова героїв: укр., рос.). 2011. Виробник: ТРК «Стерх». Автор сценарiю – Ірина Каблоцька. Режисер – Вадим Власенко. Оператор – Олександр Дубина. Перший телепоказ: 11 канал (Дніпропетровськ), 07.08.2011.
Тема: На одній сцені два камерних оркестри, з Дніпропетровська та зі Львова. Як впливає на музикантів спільне виконання музики Чайковського та Щедріна? У чому, на думку автора та диригента, особливість цього унікального проекту? Класична музика – як розмова митців у «Східно-Західному співзвуччі».

• «Фіма – музикант»

Фільм-портрет. 16’; рос.; 2011. Виробник: ТРК «САТ-плюс». Автор сценарію та режисер – Наталія Попова. Оператор – Сергій Тарусін. Диктор – Сергій Моховик. Продюсер – Анатолій Левіт.
Тема: Єфим Музикант, людина, що пройшла скрізь ГУЛАГ, але не зламалася. У таборах йому подарували скрипку, яка мала тавро Гварнері. Людина і скрипка все життя були разом. І от настав час прощання…
(Фільм відзначено Гран-прі фестивалю «Мастер Гаскойн», Луганськ, 2011)

• «Народні перлинки з бабусиної скриньки»

Публіцистична програма. 20’; укр.; 2012. Цикл «Краяни». Виробник: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”». Автор сценарію та режисер – Світлана Петрівна Бондар. Оператор – Ігор Леонідович Самчук. Перший телепоказ: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”», Телеканал ВДТ, 06.05.2012.
Вінниччина – регіон, який межує з п'ятьма областями України і Республікою Молдова. Відповідно, запозичені традиції та обряди вдало доповнюють та збагачують місцеві. Кожна глибинка регіону зберегла певні звичаї своїх предків, але далеко не кожна може передати їх молодому поколінню. Мета програми «Краяни» – зібрати, зберегти і показати глядачам народні перлини рідного краю.
Чергова передача присвячена весільній обрядовості, а саме – післяшлюбній ночі. У селі Глибочок Тростянецького району на другий день весілля молодим курку несуть. Народно-фольклорному колективу «Діброва» вдалось відродити і передати настрій цього обряду, наповненого піснями, іграми, жартівливими витівками. Тут оспівано і дівочу цноту, і гостинність молодят, і настанови на подружнє життя. Особливо цікавими та колоритними є переспіви сватів.

• «Клавдия Шульженко»

Портретный очерк. 10’; рус.; 2012. Цикл «Легенды русского мира» (22 сюжета, 2012). Производитель: Видеоканал «Первая Столица». Автор сценария и режиссер – Виктория Романюк. Оператор – Сергей Головко. Инженер видеомонтажа – Игорь Мисропьян. Первый телепоказ: ТРК «Simon», Харьковская ОГТРК, ПАТ «Фора» (г.Харьков), август 2012
На границе души и таланта. Еще раз о феномене Клавдии Шульженко.

• «Соловей щебече, зозуля кує...»

Відеонарис. 12’; укр.; 2012. Виробник: Івано-Франківське ОТБ «Галичина». Автор сценарію та журналіст – Надія Семенкович. Оператор – Тарас Майстришин. Монтажер – Микола Коцюба.
Українська народна пісня «Соловей щебече, зозуля кує...» звучить чи не на кожному весіллі у місті й селі. Виявляється, пісня має автора – Петра Вознюка, який мешкає у США. Через багато років він повернувся у рідне село...

• «Він народився в Ніжині (Марк Бернес)»

Телефільм. 11’; укр.; 2011. Виробник: ДКП ТРК «Ніжинське телебачення». Автор сценарію – Юлія Сидоренко. Режисер – Сергій Ковальов. Оператори: Вячеслав Ковальов, Юрій Волощук. Редактор – Євгенія Горячова. Графіка – Андрій Кулик. Монтаж – Руслан Кулик. Перший телепоказ: ТРК «Ніжинське телебачення» (м. Ніжин), 10.2011.
Що ми знаємо про перші роки життя актора та співака Марка Бернеса? Одесити кажуть, що він з Одеси. Харків'яни, що він з Харкова. А про те, де насправді народився Бернес, відомо не всім...
Фільм створено до 100-річчя від дня народження Марка Бернеса.

• «Рідна школа. Ангеліна Карпусь»

Відеофільм. 29’; укр.; 2012. Цикл програм «Рідна школа» (щотижня, 1998-2012). Виробник: Житомирська ОДТРК. Автор сценарію та режисер – Ковальчук Оксана Анатоліївна. Оператор – Возний Максим Григорович. За участі – Карпюк Тетяни Петрівни, режисера 1-ої категорії.
Програма розповідає про талановиту школярку з Поліської глибинки – с. Мала Рача Радомишльського району на Житомирщині. Своїм співом вона неодноразово підкорювала не лише обласні, а й всеукраїнські та міжнародні сценічні майданчики. Автори програми побували і у ліцеї, де навчається дівчинка, і у музичній школі, і у родині, та спробували дати відповідь: «Як виховати таку дитину?».

Засновник телеконкурсу:
Телеканал М1

Коментар
Валентин КовальВалентин КОВАЛЬ, генеральний директор Телеканалу М1
Музична культура України – ледь не єдине, за що поки що не взялися наші чиновники. І завдяки цьому вона існує, як і має існувати – незалежною, яскравою, аполітичною. Тому телероботи, які надходять на конкурс, є безцінним матеріалом для майбутніх поколінь, якщо ми збережемо все це хоча б у цьому цифровому DVD-форматі. Врешті-решт, живучи у Києві й перебуваючи постійно в звуковому оточенні сучасної поп-культури, я саме у цих роботах знаходжу свіже повітря – як не дивно це звучить стосовно вікових музичних традицій...
М1

Телеканал М1 («Телеодин»)

Генеральний директор Телеканалу М1: Валентин Коваль.
Голова правління ТОВ «Телеодин»: Олександр Асаулюк.
А/с 88, Київ, 04107 Україна
Тел.: +38 044 205 4480;
Факс: +38 044 205 4482
E-mail:
www.m1.tv
ТОВ «ТелеОдин» – лідер українського музичного телебачення. З 2001 р. канал М1 надає глядачам всебічну інформацію про світову шоу-індустрію та сприяє розвитку вітчизняної поп-культури. У 2007 р. компанією було запущено новий супутниковий телеканал «М2 Естрада».

Переможці минулих конкурсів

2011

Переможець: Теленарис «Олександр Горовіц» (Перша Столиця плюс, Харків)
Спеціальна відзнака: «За створення телециклу «Купаж» (78 серій) – унікального телепроекту з популяризації української музичної культури»
• Телеканал «Гамма» (ТОВ «Гамма-Консалтинг», Київ)

2010

Переможці:
«Чорнобривці» (телеканал «Гамма», Київ)
«Символ» (Студія «Сам-Арт», Київ)

2008

Журі конкурсу переможця не визначило

2007

Переможець: «Мечта» (ТРК «Іллічівське ТБ-3», Іллічівськ)