Конкурсанти-2012        Всі конкурсанти

ТРК «Юг» (Бердянськ)

• «17-й день сентября»

Документальний фільм. 30’; рос.; 2012. Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Токовенко Андрій Віталійович. Режиссер та оператор – Шульгін Олександр Львович. Художник-постановник – Кісса Едуард Валерійович. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м. Бердянськ), 16.09.2012.
До Дня міста. Про події вересня 1943 року, про те, як проходило звільнення Бердянська від німецько-фашистських загарбників розповідається у спеціальному проекті Телеканалу «Юг» – «17-й день сентября». У фільмі показано місця, де проходила висадка десанту, місця страти жителів міста, опубліковані маловідомі факти визвольної операції та свідчення очевидців. Глядач побачить кадри справжньої військової хроніки, знятої в місті до, в період та після окупації.

• «Велика історія маленького міста. 150 років Бердянську»

Документальний фільм. 24’; укр.; 2012. Програма з циклу «Велика історія маленького міста» (6 програм; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Іванченко Оксана Миколаївна. Режиссер – Шульгін Олександр Львович. Оператор – Підручний Володимир Володимирович. Художник-постановник – Корсун Володимир Володимирович. Науковий консультант – Людмила Ноздріна, директор Бердянського краєзнавчого музею. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 04.09.2012.
«Велика історія маленького міста» – це серія документальних кінофільмів, у яких автори намагаються показати власний бердянський часопис, пригадують героїв, які відбудовували наново зруйнований післявоєнний Бердянськ, піднімали промисловість, вболіваючи за наше з вами «світле» сьогодні. Адже бердянцям є чим пишатися. За радянських часів у нашому місті працювали заводи-гіганти, продукція яких використовувалася як на широких теренах Радянського Союзу, так і за його межами. І дуже хочеться, щоб на чорно-білих кадрах архівного відео багато хто впізнав себе молодими портовиками, кабельниками, рибалками – людьми праці, відданими рідному місту.

• «Довкола себе»

Журналістські розслідування. 9’; укр.; 2012. Програма щотижневого циклу «Довкола себе» (20 програм; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю та режисер – Старушко Сергій Олександрович. Оператор – Кириленко Анатолій Анатолійович. Художник-постановник – Кісса Едуард Валерійович. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 01.06.2012.
«Довкола себе» – це соціальний проект ТРК «Юг», який має за мету висвітлення екологічних проблем регіону. Команда «Довкола себе» піднімає актуальні проблеми благоустрою і озеленення міських територій, забруднення довкілля стихійними звалищами побутових відходів, додержання природоохоронного законодавства в зонах рекреації тощо.

• «Есть только миг...»

Поетична замальовка. 2’35’’; рос., укр.; 2012. Програма з циклу «Есть только миг...» (42 програми; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю та режисер – Русакова Юлія Валеріївна. Оператор – Волик Сергій Едуардович. Художник-постановник – Кісса Едуард Валерійович. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 21.05.2012.
Програма покликана представити глядачеві творчість самобутніх поетів – як дітей, так і дорослих – міст Бердянська, Приморська та Бердянського і Приморського районів. У віршах – запитання і відповіді, думки та міркування на актуальні для жителів теми, патріотичні почуття і просто думки про любов та життя.

• «Эпоха металла»

Науково-популярна передача. 21’; рос.; 2011. Програма з циклу «Місце в історії. Крізь століття» (7 програм; 2011). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Токовенко Андрій Віталійович. Режисер та оператор – Шульгін Олександр Львович. Художник-постановник – Корсун Володимир Володимирович. Наукові консультанти: Мурзін В'ячеслав Юрійович, доктор історичних наук, професор, лауреат Державної премії; Папанова Валентина Анатоліївна, кандидат історичних наук, завідуюча археологічною лабораторією БДПУ. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 15.10.2011.
Вперше на бердянському телебаченні зроблена спроба розповісти про історію рідного краю до заснування міста: від найдавніших – доісторичних – часів до моменту споруди морської пристані біля Бердянської коси.
«Місце в історії. Крізь століття» – це науково популярний цикл телевізійних передач. Кожен випуск (серія) присвячений окремому історичному періоду, події або значимому відкриттю в історії Північного Приазов'я, пов'язаним з територією сучасного Бердянська та його околиць.
У роботі над проектом задіяні провідні українські вчені-археологи, історики, професійні краєзнавці та любителі-ентузіасти; використаний багатий документальний і фактичний матеріал, що зберігається в музеях Бердянська, Приморська, Запоріжжя, Миколаївської області, Києва, Санкт-Петербурга.

• «Скарби бердянської колекції. Хліб»

Історично-мистецька замальовка. 2’; укр.; 2012. Програма з циклу «Скарби бердянської колекції» (16 програм; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Братанова Дарина Григорівна. Режиссер – Шульгін Олександр Львович. Оператор та художник-постановник – Корсун Володимир Володимирович. Науковий консультант – Бучакчійська Марина Едуардівна, директор Бердянського художнього музею ім. І.І.Бродського. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 21.05.2012.
«Скарби бердянської колекції» наближають Бердянський художній музей ім.. І.І.Бродсбкого до глядача. Завдяки роботам таких майстрів як Іван Айвазовський, Іван Крамськой, Олександр Бенуа та інших художників, Бердянський музей відомий далеко за межами країни. Унікальну колекцію живопису та графіки глядачі Телекомпанії «Юг» можуть побачити не виходячи зі своїх домівок. Хтось уперше познайомиться з відомими полотнами, а хтось відкриє вже знайомі картини зовсім по-новому – роботи видатних митців буквально оживуть.

2012

Відзнака «За високу професійну майстерність та послідовність у дослідженні і популяризації історії, культури, соціально-економічного потенціалу Північного Приазов'я та створення програм суспільно важливого значення»
• за документальний фільм «Велика історія маленького міста. 150 років Бердянську»
• та науково-популярну передачу «Эпоха металла» з циклу «Місце в історії. Крізь століття»

Відзнака «За високу професійну майстерність у створенні культурологічних програм про Рідний Край та оригінальну форму популяризації поетичного слова і культурної спадщини»
• за поетичну замальовку «Есть только миг...»
• та історично-мистецьку замальовку «Скарби бердянської колекції. Хліб»

2010

Телеконкурс «Наша історія»
3 місце: Історичні замальовки «МЕСТО В ИСТОРИИ»